fbpx

שריפת חורש התפשטה במשך שעות בגזרת מטה יהודה; המשטרה: הושגה שליטה"

בשעות האחרונות הושגה שליטה על השריפה שפרצה היום בצהריים באזור מטה יהודה. אין נפגעים באירוע.

כוחות המשטרה ומג״ב של מחוז ירושלים, כב״ה וגורמי הסיוע, החלו בהיערכות ופעילות בשעות הלילה בכדי למנוע את התחדשות השריפה באזור. מוקדם יותר התקיימה הערכת מצב בראשות השר לבט״פ. כמו כן, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות השריפה בהתאם לממצאי חוקרי השריפות של כב״ה, ומפקד מחוז ירושלים במשטרה שפיקד על הכוחות, החליט כי חקירת השריפה תתנהל בתחנת המשטרה מטה יהודה. המשטרה פרסה כוחות באזור דרך הפסלים – יער הנשיא, בכדי למנוע הגעת מטיילים לאזור הלילה ומחר. המשטרה קוראת לציבור שלא להגיע לאזור השריפה בסופ״ש הקרוב בכדי למנוע מצבי סיכון.

21:13 | לאחר הערכת מצב עם נציג כבאות ארצי, מפקד מחוז ירושלים וגורמים מקק״ל ציבור המטיילים מתבקש גם מחר לא להגיע ליער צרעה. פעולות הכיבוי ימשכו משעות הבוקר המוקדמות.

20:37 | הושגה הכלה של האש בתום הערכת מצב שקיים מפקד מחוז ירושלים הוכרזה הכלה של האש. כוחות הכיבוי ימשיכו במאמצי הכיבוי על להשגה של שליטה ומשם כיבוי סופי של השריפה.

20:03 | בשעה זו מקיים מפקד מחוז ירושלים תת טפסר אייל כהן הערכת מצב בחפ"ק המחוזי שהוצב בחניון איקאה כחלק מההיערכות לעבודה בשעות הלילה.

19:50 | כוחות הכיבוי נערכים לפעולה בשעות הלילה. במאמצי הכיבוי משתתפים כעת 50 צוותי כיבוי ממחוזות ירושלים , מרכז, דן ודרום לצד כוחות חבירים מקק"ל, משטרת ישראל ומג"ב. בנוסף פועלים בגזרה 10 מטוסי כיבוי ומסוק חוזי של משטרת ישראל הצפויים לסיים עבודתם עם רדת החשיכה. תת טפסר אייל כהן מפקד מחוז ירושלים המפקד על פעולות הכיבוי: "אנחנו פועלים במספר גזרות במקביל במאמץ לסיים את האירוע הזה במהרה. האש החלה סמוך לתרום, משם המשיכה ליער הנשיא בחסות הרוחות שנשבו במהירות של 50 קמ"ש והלחות הנמוכה ברמה של כ-20%. כשראינו שהאש מתקדמת לכיוון איזור התעשיה הרטוב בו קיימים מפעלים עם חומרים מסוכנים פרסנו כוחות מתוגברים המגנים על כל המתחם.

19:38 | השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הגיע לפני שעה קלה לחפ"ק המשותף של מערך הכבאות וההצלה ומשטרת ישראל במקום בו מתחוללת השריפה ביער הנשיא הסמוך לבית שמש – שם הוא מקבל עידכונים שוטפים ומקיים הערכת מצב בהשתתפות נציב כבאות והצלה רב-טפסר איל כספי, ובכירי המערך, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן וגורמי ביטחון נוספים.

השר בר-לב אמר: "מערך הכבאות וההצלה מפעיל בשעות אלו את מיטב הכוחות והאמצעים ביבשה ובאוויר כדי להתגבר על השריפה. אנו נמצאים בתקופה בה הסיכון בפריצתן של שריפות והתפשטותן המהירה הוא גבוה מאוד. גם אל מול השריפה הזו, פועלים לוחמי האש במקצועיות גדולה, בנחישות ותוך סיכון חייהם, ואני סומך עליהם שהם ישתלטו על האש ויסירו את הסיכון מעל האזור. הם עושים זאת בשילוב זרועות מרשים עם שוטרי ושוטרות משטרת ישראל, שגם כוחותיה נמצאים בשטח ופועלים כדי למנוע פגיעה בחיים ולאפשר את המשך משימת הכיבוי. אני מבקש לחזק גם את התושבים באזור – כוחות הכיבוי וההצלה עושים הכול כדי שתוכלו לשוב לבתיכם".

נציב כבאות והצלה אייל כספי: "מערך הכיבוי הגיב בעוצמה רבה , תוך ריכוז כוחות מבצעיים מכל הארץ . בפעולה נחושה של הכוחות בסיוע משטרת ישראל וקקל מנענו את התפשטות השריפה לישובים ומרכזי קניות סמוכים. הכוחות יפעלו כל הלילה בשטח ויגנו על האזרחים במידת הצורך".

18:30 | נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי סיים לפני דקות אחדות הערכת מצב במתחם איקאה בית שמש בו פרוס חפ"ק כלל הכוחות המשתתפים במאמצי הכיבוי בשריפה שפרצה ביער הנשיא לפני כ -4 שעות. הנציב כספי עידכן את ראש הממשלה לפיד אודות מצב השריפה בשטח ועל היערכות כוחות הכיבוי במקום. במאמצי הכיבוי משתתפים כעת 50 צוותי כיבוי ממחוזות ירושלים , מרכז, דן ודרום לצד כוחות חבירים מקק"ל, משטרת ישראל ומג"ב. בנוסף פועלים בגזרה 10 מטוסי כיבוי ומסוק חוזי של משטרת ישראל הצפויים לסיים עבודתם בעוד שעה.

כוחות הכיבוי פועלים במספר גזרות במקביל: מאמצי כיבוי מהקרקע והאויר ביער הנשיא וביער הפסלים. כוחות הנערכים לקו בלימה והגנה על איזור התעשיה הרטוב בו קיימים מפעלים עם חומרים מסוכנים ובנוסף, צוותי כיבוי הפרוסים להגנה על הישובים תרום , צרעה ואשתאול. נכון לשעה זו הצירים פתוחים ואין סכנה נשקפת לאזרחים ותושבי האיזור. כוחות הכיבוי ערוכים להגן על מתחם איקאה אשתאול אולם בשעה זו לא נשקפת כל סכנה והמתחם פתוח לציבור. בשעה הקרובה משטר הרוחות ירגע עובדה המסייעת למאמצי הכיבוי וימנע את התפשטות האש.

כוחות הכיבוי בפיקודו של ממ מפקד מחוז ירושלים אייל כספי נערכים לעבודה אל תוך הלילה ועל פי הערכות מאמצי הכיבוי ימשכו עד שעות הבוקר. מוקדם יותר פונה קו בתים ראשון בישוב. כרגע לא נשקפת סכנה לבתי היישוב. טרם הושגה שליטה באירוע.

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *