fbpx

ירושלים: שנת הלימודים נפתחה בהצלחה גדולה

שנת הלימודים נפתחה בהצלחה גדולה. כ-290 אלף תלמידים מכל המגזרים הגיעו הבוקר לבתי הספר, ובהם כ-20 אלף תלמידי כיתה א' הבאים בשערי בית הספר לראשונה.

ראש העיר, משה ליאון, פתח את שנת הלימודים בבי"ס היסודי "מקור חיים" וימשיך לסייר במשך היום במספר בתי ספר בעיר ויכבד בנוכחותו את טקסי פתיחת השנה. במטרה להגביר את הבטיחות בסביבת בתי הספר והגנים, ייפרשו כ-60 פקחים עירוניים, עם תחילת יום הלימודים ובימים הקרובים, במעברי חציה הסמוכים למוסדות החינוך בשכונות השונות בעיר ויסייעו למשמרות הזהב.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זהו יום מרגש מאד וחגיגי במיוחד, בו חוזרים תלמידי בית הספר לספסל הלימודים. בבית הספר הם ייפגשו במורים ובמורות, במנהלות ובמנהלים, באב הבית וגם במגוון תוכניות חינוכיות מקוריות ומגוונות ובמרחבי למידה חדשניים ואטרקטיביים. אני מאחל לתלמידי העיר שנת לימודים פורייה ומעשירה, שנה בה ימצו את הפוטנציאל הגלום בהם וימצאו את הכישרונות הטמונים בהם."

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, חגית משה: "ירושלים שמה את החינוך בראש סדר העדיפויות מתוך ראייה אמיתית כי קידמה, חדשנות וקידום העיר ותושביה טמונה בראש ובראשונה בחינוך איכותי בעיר, מערכת החינוך בירושלים משמשת כמודל עבור רשויות מקומיות רבות שרואות איך פרויקטים מדהימים מוציאים את המיטב מתלמידי העיר ונותנים גיבוי וסיוע לגורמי החינוך השונים. הקמת בתי הספר, שדרוג המבנים בעשרות מיליונים היא פרי עמל של שנה שלמה של אנשי מנהל החינוך בעיר שעובדים קשה בכדי שהעיר תשתפר ותתקדם משנה לשנה. אני מודה בהזדמנות זאת לראש העיר משה לאון שבכל פעם שנושא החינוך בעיר מגיע לשולחנו הוא נרתם ונלחם לטובת תלמידי העיר, בהזדמנות זאת אאחל שנת לימודים פורייה ומוצלחת לתלמידי ירושלים, למורים, לגננות ולכל האנשים הנותנים את המעטפת בבתי הספר ובגנים בעיר".

במסגרת ההיערכות העירונית לפתיחת השנה, הושקעו כחצי מיליארד שקלים בבינוי ובשיפוצי עומק בבתי הספר בעיר. הוקמו 6 בתי ספר חדשים במזרח העיר, לצד הקמת מרכז טיפולי של השירות הפסיכולוגי-חינוכי באזור. כמו כן, הוקם בית ספר לחינוך מיוחד במגזר החרדי. השנה הוקם לראשונה על ידי העירייה מוקד חינוך שנתי, שיפעל ויעניק מענה לאורך ימות השנה. המטרה היא שיפור השירות והנגשת ידע בכל הנושאים בצורה מועילה ומהירה לכל ההורים והתלמידים. המוקד יפעל באמצעות מינהל החינוך, ירכז את כל הפניות המגיעות אליו ובכך ייתן מענה מהיר, מקצועי ואיכותי לכלל נושאי החינוך בעיר.

גם השנה נפתחו עשרות תוכניות חינוכיות ייחודיות לטובת תלמידי העיר. בין התוכניות המובילות, ניתן למצוא את "מתאקלמים", תוכנית לימודית המופעלת בבתי הספר היסודיים והחטיבות בעיר, בסוגיות הקשורות לאקלים ולשמירה על הסביבה; "אנגלית מעבר לים", במסגרתה תלמידי תיכון ירושלמיים מנהלים שיחות באנגלית עם תושבי ארה"ב – לשם תרגול ולמידת אנגלית מדוברת; תכנית הלימודים "אהלן"- סטודנטים ערבים ילמדו ערבית מדוברת בבתי הספר היסודיים במערב העיר; הקולג' הירושלמי, במסגרתו לומדים תלמידי תיכון קורסי העשרה באקדמיה; ובית ספר יער- תלמידים יוצאים מחוץ לבית הספר לימי למידה בפארקים העירוניים ועוד. תוכניות אלו מדגישות את ייחודיותו של החינוך הירושלמי כמערכת פורצת דרך, המעניקה חינוך מגוון לאוכלוסיות השונות בעיר, תוך מתן דגש על קידום ופיתוח תוכניות חינוכיות חדשניות ומתאימות לכלל תושבי העיר.

עיריית ירושלים תפעיל השנה את כל הצהרונים שפעלו בשנה שעברה. בנוסף, ייפתחו מסגרות צהרון נוספות בגני הילדים החדשים שייפתחו בעיר. המערך לליווי ההיסעים של עיריית ירושלים, באמצעות עמותת לביא, ימשיך לפעול כרגיל. בשנתיים האחרונות בוצעה מהפכה של ממש במערך, שכללה בין היתר, ניהול מוקפד של המערך, אמצעים אלקטרוניים למידע על מיקום ההסעות, מענה מהיר לפניות הורים בזמן אמת והקמת מרכז שליטה ייעודי לכל ההסעות, הנוסעים והמלווים. המערך מונה כיום כ- 2500 מלווים המסיעים יותר מ- 10,000 ילדים בחינוך המיוחד במערב העיר, ועוד כ- 4,000 מוסעים בחינוך הכללי- רובם במזרח ירושלים. התלמידים מוסעים ומלווים מדי יום, בלמעלה מ-4,600 מסלולים שונים ברחבי העיר.

מערכת החינוך במספרים:

– מערכת החינוך בירושלים היא מערכת החינוך הגדולה ביותר בישראל. היא מונה 17,519 עובדי הוראה ומעל 290 אלף תלמידים מכל המגזרים, מתוכם – 58,710 ילדים הנכנסים לגנים ו-20,819 ילדים, אשר עולים השנה לכיתה א', ויחלו את שנתם הראשונה בבתי הספר.
– 124 כיתות לימוד חדשות נמסרו השנה ועוד 950 כיתות יימסרו בשנתיים הקרובות.
– בירושלים קיימים 2,525 גנים, מתוכם 303 גנים עבור ילדי החינוך המיוחד, 380 בתי ספר יסודיים, 336 בתי ספר על יסודיים, כאשר 82 מתוכם עבור תלמידי חינוך מיוחד.
– 6 בתי ספר חדשים במזרח העיר, שילמדו את התוכנית הישראלית.

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *