fbpx

היערכות עיריית ירושלים לל"ג בעומר התשפ"ג

עיריית ירושלים ומערך כבאות והצלה מחוז ירושלים נערכים לל"ג בעומר בעיר ולקיום המדורות המסורתיות, תוך שמירה על חיי התושבים והסביבה

במסגרת ההיערכות תפעיל עיריית ירושלים מכשירי שטחים עבור מדורות בכל שכונה. הכשרת שטחי המדורות כוללת ניכוש צמחייה, תיחום המדורות והתאמת השטחים לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, כדי שכולם יוכלו להשתתף בחגיגות. כמו כן, השטחים יותאמו לרכבי כיבוי וחירום שיסיירו במוקדי המדורות בעת הדלקת האש ובמהלך כל הערב.

עיריית ירושלים ומערך כבאות והצלה מחוז ירושלים, קוראים לתושבי העיר להסתפק במדורות קטנות, וממליצים לאחד מדורות עם חברים, משפחה ושכנים – לטובת צמצום זיהום האוויר.

כמו כן, יש להימנע מפגיעה בצמחיה, לשמור על איכות הסביבה, בעלי החיים, ערכי הטבע והגנים ברחבי העיר, לא לשרוף חומרים דליקים (כגון: מכלי פלסטיק, סוללות, מכלי תרסיס, חלקי עץ מצופים בפורמייקה וכד'), וכן לשים לב כי בקרבת האש לא מסתובבים צבים וזוחלים אחרים.

העירייה ומערך הכבאות וההצלה מזכירים לציבור החוגג, כי יש לקבוע את מיקום המדורה בשטח נקי מקוצים ועשבים, ובמרחק ביטחון סביר ממבנים ומתקנים. יש לגדר את המדורה באבנים ולהרחיק חומר דליק מהמדורה. אין להדליק מדורות בסמוך למתקני החשמל או מתחת לקווי חשמל, בסמוך לבלוני גז, מכלי סולר, נפט או כל חומר בעירה אחר.

בסיום החגיגות, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה על ידי שפיכת חול או מים, לאסוף את האשפה ולפנותה לפחי אשפה ומחזור מסודרים.

מערך כבאות והצלה במחוז ירושלים ואגף אכיפה ושיטור של עיריית ירושלים, נערכים בכוחות מתוגברים לל״ג בעומר ויפעלו במשמרות עם כח אדם מתוגבר. לפני המדורות לוחמי האש ייתנו הנחיות לחוגגים לשם אבטחה ולמניעת סכנות לנפש ולרכוש.

כמו כן, יתוגברו המשמרות במוקד העירוני 106 ובמוקד התצפיות של אגף חירום וביטחון במטרה לתת מענה מהיר בעת הצורך.

העירייה ומערך הכבאות וההצלה קוראים לתושבים לא לתת לילדים להדליק את המדורות. הדלקת האש תתבצע אך ורק על-ידי אדם מבוגר שיהיה אחראי וישגיח על הילדים. ההדלקה תתבצע באמצעות גפרורים או מצת וניירות ולהימנע משימוש בחומרים דליקים, הבערת מנגלים שלא על פי הכללים, משחקי קפיצה מעל המדורות, השלכת תרסיסים לאש ועוד.

במערך הכבאות וההצלה לישראל ממליצים גם לנעול נעליים סגורות, ללבוש מכנסיים ארוכים וחולצה מתאימה להגנה על הגוף מפני גיצים וגחלים, וכן מעקיצות זוחלים ושרצים ארסיים הנמשכים אל חום המדורה. במקרים בהם אוחזת אש בבגדים, יש לשכב מיד על הקרקע ולהתגלגל מספר פעמים, אם ישנה שמיכה/מגבת גדולה/או בגד – יש לעטוף את הנפגע.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "חג שמח ובטוח לכל תושבי ירושלים!  הכשרנו שטחים להדלקת המדורות ונערכנו לפעילות מתוגברת במהלך ערב ל'ג בעומר. אנא שימו לב ושימרו על הסביבה והחי ועל כללי הבטיחות באזורי הדלקות המדורות למען ביטחונכם וביטחון ילדיכם."

טפסר שמוליק פרידמן, מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: ״כבאות והצלה מחוז ירושלים ערוך בכוננות ומוכנות מבצעית גבוהה כדי לקדם מענה מציל חיים בכל שריפה ואירוע. בשל הסכנות והאיומים הרבים לביטחון הציבור, הדלקת המדורות מותרת בשטחים מוסדרים שאושרו ע"י הרשויות בלבד. ניתן לחגוג, לקיים את המסורת וגם לגלות אחריות וזהירות, זאת במידה ומזג האוויר יהיה נוח ולא יצא צו נציב האוסר על הדלקת מדורות. שיתוף הפעולה של הציבור חיוני למניעת פגיעות מיותרות בנפש, ברכוש ובסביבה. אנא עזרו לנו לשמור עליכם ועל הסביבה״.

את רשימת השכונות והרחובות בהם הוסדרו שטחים להדלקת מדורות, ניתן למצוא באתר העירוני:

https://www.jerusalem.muni.il/he/residents/security/areas-bonfires/

בכל מקרה של אירוע חריג יש להזעיק את שירותי כבאות והצלה במספר 102.

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *