fbpx

100% שביתה ב-1 בספטמבר, ארגון המורים: "סמוטריץ מפקיר את מערכת החינוך בישראל"

שוב ושוב, שנה אחר שנה, חוזר הניגון: שביתה בראשון בספטמבר בכל התיכונים בישראל. בשנים הקודמות הצליחו ליישר את ההדורים בזמן פציעות והודיעו להורים שהשביתה מבוטלת בלילה שלפני. האם גם הפעם?

נכון לכתיבת שורות אלו בארגון המורים מאשימים דווקא את שר האוצר ולא את שר החינוך במצב. רן ארז, יו"ר ארגון המורים מצהיר בכל במה שניתנת לו: "100% שתהיה שביתה ב-1 בספטמבר" – כאשר הכוונה היא לתיכונים – וזאת לאחר שלא הגיעו להסכמות עם האוצר על הסכם קיבוצי חדש. "אנחנו נחושים לא לפתוח את שנת הלימודים ונערכים לשביתה ארוכה" הוסיף.

לדבריו, "שר החינוך לא יכול להתערב כי אין לו סמכות לתת תוספות שכר או לחתום על הסכמים קיבוציים. כל מה שהוא יכול לעשות זה להגיד שאנחנו צודקים. מי שעומד באמצע הוא שר האוצר בצלאל סמוטריץ' – שבעצם לא מעוניין לתת. אני רוצה לומר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים: מערכת החינוך הרוסה, היא הולכת ומידרדרת. חסרים 20% מתקני המורים, ורבים אחרים מלמדים מקצועות שהם לא אושרו ללמד; דוחסים תלמידים לכיתות כדי להתגבר על חוסר במורים. מורים רצים לשלם אלפי שקלים על שיעורים פרטיים, ופתאום נוצרים בישראל בתי ספר חצי-פרטיים – ששם ההורים יכולים לשלם; ובתי ספר שבהם ההורים לא יכולים לשלם. מערכת החינוך צריכה להדאיג כל אזרח והורה. אנחנו הפתרון, לא הבעיה".

"במשך שנה וחצי ניסינו לדבר יפה, בנעם ובשקט. משרד האוצר מזלזל ולא מתייחס אלינו – ולכן לא נותרה אף אפשרות אחרת מלבד מאבק כדי להציל את המערכת", הוסיף וחשף: "הקמנו 'קרן שביתה' כדי שנוכל לעזור למורים שהם מפרנסים יחידים, או בתי אב שבהם יש שני מורים. נדע לדאוג לכל מי שבמצוקה כלכלית – גם אם השביתה תארך חודשים".

מה הלאה? נתניהו חייב להתערב, אומר ארז. "שר החינוך יואב קיש מגלה רצון טוב, אבל זה לא מספיק. אני פונה לראש הממשלה: כששר החינוך לא יכול, ושר האוצר לא רוצה – אתה חייב להתערב".

ייתכן שזה פופ ארט של ‏‏אדם אחד‏ ו‏טקסט שאומר '‏שביתה ×-2 בססממבר סמוטריץ' מפקיר את החינוך בישראל! ארגון המורים איתך שותפים שותפיםאיתךלדרך‏'‏‏

-בארגון המורים פרסמו מודעות לפיהן, "סמוטריץ' מפקיר את החינוך בישראל!".

"שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הוא האחראי על מה שקורה במערכת החינוך. הוא בעל המאה ובעל הדעה. 14 מיליארד ₪ לכספים קואליציוניים – יש. כסף למורים? לא נשאר".
-בתוך כך, ב-30.8 תלמידי התיכונים והוריי ישראל יוצאים לרחובות בדרישה למצוא פיתרון למשבר שמאיים על פתיחת שנת הלימודים בתיכוניםלדברי מירום שיף – יו״ר הנהגת ההורים הארצית וספיר מוספי – יו״ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, "כבר יותר מ-3 שנים שתלמידי ישראל חיים בלי שגרה יציבה. שנתיים של קורונה ושנה של עיצומים בלתי פוסקים שפגעו ברצף הלימודי, בסביבה החברתית ובסיכוי של תלמידי העל יסודיים לסיים את מערכת החינוך עם תעודת בגרות ראויה. לא נסכים להפוך לדור אבוד. מועצת התלמידים והנוער הארצית והנהגת ההורים הארצית מאחדות כוחות וקוראות לכל הצדדים להציב את מציאת הפתרון למשבר המאיים על פתיחת שנת הלימודים כסדרה – לפני הכל ולהתכנס להסכם כדי ששנת הלימודים תפתח כסדרה. נצא להפגין על העתיד של תלמידי ישראל. ההפגנה תתקיים במספר מוקדים ביניהם משרד האוצר, מטה ארגון המורים, ומשרד החינוך במטרה לערב את כלל הגורמים כדי להגיע לפתרון מיידי!".

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *