fbpx

פתיחת שנת הלימודים התשפ"ג | עיריית ירושלים במספר בשורות להורים ולתלמידים

למרות חוסר הוודאות, עיריית ירושלים נערכת לפתיחת שנת הלימודים התשפ"ג עם מספר התלמידים הגדול במדינה, מעל ל-290 אלף מכלל המגזרים. למעלה מחצי מיליארד שקלים הושקעו השנה בבנייה, בשיפוץ ושדרוג מוסדות חינוך. העירייה השקיעה השנה במסירת 124 כיתות חדשות בסכום של כ-180 מיליון שקלים ובשנתיים הקרובות צפויות לקום ולהתחדש עוד כ-950 כיתות נוספות. בנוסף, סכום של כ-273 שקלים הושקע בשיפוצי עומק בכל רחבי העיר ולכלל בתי הספר והגנים בעיר ובמרחבי הלימוד, במטרה לאפשר תנאי לימוד מודרניים וחדשניים עבור תלמידי בתי הספר וצוותי ההוראה. סה"כ מדובר בעלייה של כ-290 מיליון שקלים במהלך חמש השנים האחרונות.

להלן בשורות חשובות בחינוך הירושלמי לשנת הלימודים החדשה:

הקמת 6 בתי ספר חדשים במזרח העיר – תכנית ישראלית, מוסדות עירוניים חדשים:
במזרח העיר הוקמו 6 בתי ספר חדשים, בהם תילמד התוכנית הישראלית, כאשר בתי הספר העל יסודיים מוקמים כהמשך לבתי ספר יסודיים, בהם נלמדת התוכנית הישראלית.

הקמת ביה"ס "מיתרים" – ביה"ס לחינוך מיוחד חרדי חדש:
הקמת בית ספר על יסודי חדש וראשון מסוגו במינהל החינוך החרדי, אשר מיועד לתלמידות עם ליקויי למידה מורכבים-רגשיים.

מרכז טיפולי ראשון של השפ"ח (שירות פסיכולוגי חינוכי) למתבגרים במזרח העיר:
נפתח השנה ומספק תמיכה רגשית נפשית בבני נוער בגילאי תיכון במזרח ירושלים, כולל טיפול פרטני בנערים ונערות, נותן מענה למניעת אלימות ומיועד לתלמידי התיכונים בגילאי 14-18. המרכז נפתח בעיר העתיקה, ומפעיל שלוחות גם באבו גוש ובית חנינא.

מגמת מקצועות חילוץ והצלה במסלול בגרות:
לראשונה בארץ – תכנית לימוד חדשנית ופורצת דרך: 'חילוץ והצלה' הכוללת לימוד מקצועות חירום ושיטות הפעולה של גופי ההצלה: מד"א, כב"ה ופקע"ר. מדובר במגמת רשות, הכוללת 5 יחידות לימוד עיוניות לבגרות לכיתות י' – י"ב. תוכנית לימוד זו קיימת כיום רק בירושלים.

"אנגלית מעבר לים":
תלמידי תיכון ירושלמיים מנהלים שיחות באנגלית עם תושבי ארה"ב – לשם תרגול ולמידת אנגלית מדוברת.

לומדים את המקצועות ההומניים במרכזי התרבות הירושלמים:
עיריית ירושלים, בשיתוף קרן ירושלים ומוסדות התרבות בעיר, בנו תכנית לימודית במרכזי תרבות בבירה. התכנית קיימת רק בירושלים וכבר החלה לפעול.

חיבורי מזרח ומערב – תכנית הלימודים "אהלן":
בתי הספר היסודיים בירושלים חוזרים ללמד ערבית – והפעם ערבית מדוברת ולא ספרותית. התכנית כוללת סטודנטים ערבים המלמדים ערבית מדוברת בבתי הספר היסודיים במערב העיר.

תכנית הלימוד "מתאקלמים":
כוללת מגוון פעילויות קיימות הנלמדות בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בכל רחבי העיר. מדובר בתכנית חשיבה משותפת עם התלמידים על כל הנושאים הקשורים לאקלים ולשמירה עליו.

חינוך יער: שיטת חינוך ייחודית, ששמה דגש על הכרת הטבע ולמידת החומר הלימודי דרכו. השיעורים מתבצעים בשילוב ובשימוש הטבע עצמו, תוך מתן דגש להוצאת הילדים אל מחוץ לכותלי הגנים ובתי הספר. החינוך בטבע מתקיים בשבעה גנים שונים, כאשר שלושה גנים חדשים ייפתחו בשנת הלימודים תשפ"ג. בנוסף, מינהל החינוך הירושלמי יצא בתוכנית הכשרה בשיטת "רוח היער": התוכנית החד שנתית כוללת תעודת הוראה ומכוונת, בין היתר, לאקדמאים המעוניינים להתחיל לעסוק בחינוך. תכנית ההכשרה מבוססת שטח ותיערך בביה"ס יער הפועל בעמק הצבאים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "כשאני מתבונן במערכת החינוך בירושלים, אני רואה את התלמידים, אשר כל אחד מהם הוא עולם ומלואו. התלמידים והנוער שלנו הם העתיד ומנהיגי המחר. תפקידנו וזכותנו להעניק להם את מעטפת החינוך הטובה ביותר, באמצעות תוכניות לימוד חדשניות ורלוונטיות, השקעה בכיתות ומתקנים, ובליווי צוותי חינוך הטובים ביותר. על כן, העירייה משקיעה ותמשיך להשקיע ולפתח עוד את החינוך הירושלמי. זה מה שהופך אותה למערכת חינוך חדשנית, מודרנית, מכילה ופורצת דרך. הצלחת התלמידים היא הצלחתנו. אני מאחל לכולן ולכולם שנת לימודים מוצלחת, משמעותית ופורה".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, חגית משה: "בירת ישראל ירושלים משמשת דוגמא ומופת עבור כל ישראל בתחום החינוך, גם השנה ירושלים תהיה הראשונה להוציא לפועל תכניות לימוד מהפכניות וחדשניות אותם יזכו תלמידי ירושלים ללמוד ראשונים, אני מאחלת שנת לימוד פורייה ונעימה לכל תלמידי העיר, למורים ולצוותים המלווים."

יואב זמרן (זימי), ראש מינהל חינוך ירושלים: "מערכת החינוך הירושלמית, איכותית יותר, חדשנית יותר ומוכנה לאתגרי המחר יותר מתמיד. יש לנו את הזכות לפתוח שנה מופלאה של עשייה חינוכית לכלל ילדי ירושלים. אני מאחל לכולנו שנה של עשייה חינוכית משמעותית."

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

תגובה אחת

  1. אין ספק שמרגישים כי בשנים האחרונות יש דגש על מערכת החינוך, מההתנהלות של העירייה בתקופת הקורונה ועד לשיפוץ מבנים ישנים ושדרוג כיתות הלימוד
    יישר כוח לחגית משה ולמשה ליאון על העבודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

תגובה אחת

  1. אין ספק שמרגישים כי בשנים האחרונות יש דגש על מערכת החינוך, מההתנהלות של העירייה בתקופת הקורונה ועד לשיפוץ מבנים ישנים ושדרוג כיתות הלימוד
    יישר כוח לחגית משה ולמשה ליאון על העבודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *