fbpx

בדרך להפעלה מסחרית של הקו האדום המלא בירושלים

בחודשים הקרובים, יחלו נסיעות המבחן של הרכבת הקלה לאורך הקו האדום הקיים ושלוחותיו החדשות. הנסיעות יתבצעו ללא נוסעים, והן נועדו לבחון את תקינותן ובטיחותן של המערכות החדשות בתוואי הרכבת הקיים ובקטעים החדשים. בנסיעות ייבחנו קרונות משודרגים מהדגם הנוכחי, וכן רכבות חדשות מדגם אורבוס 100 מתוצרת חברת כאף הספרדית.

בשלב הראשון יופעל הקו מנווה יעקב עד צומת אורה, ובהמשך עד לסופו של המסלול להדסה עין כרם. עם השלמת הקמת הקו האדום יתווספו שבעה קילומטרים של מסילות ו-12 תחנות חדשות.

הארכת הקו האדום מתבצעת במסגרת עבודות התשתית להקמת רשת הרכבות הקלות בירושלים (J-Net), המוקמת על ידי משרד התחבורה,עיריית ירושלים ותכנית אב לתחבורה, ומבוצעת על ידי הזכיין חברת כפיר. הרשת המלאה תכלול חמישה קווים תפעוליים, אשר יפעלו בהדרגה במהלך השנים הקרובות. לרשת יתווספו 27 קילומטרים של מסילות ו-53 תחנות חדשות עד תום העשור הנוכחי. לאחר השלמת הקו האדום יוקם הקו הירוק ממלחה וגילה להר הצופים, ובשלב הסופי יוקם הקו הכחול מהר נוף לנווה יעקב.

לקראת תחילת נסיעות המבחן, ציבור הנוסעים מתבקשים להקדיש תשומת לב מיוחדת להוראות הבטיחות ולכללי ההתנהגות בקרבת הרכבת והמסילות.

שרת התחבורה ובטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: ״מאז השקת הרכבת הקלה הראשונה בישראל לפני יותר מעשור ועד היום, ירושלים ממשיכה להיות בירת התחבורה הציבורית של ישראל, ומשמשת מודל ודוגמה לכל ערי ישראל. הארכת הקו האדום של הרכבת הקלה היא רק שלב ראשון בדרך להקמת רשת הקווים המלאה אשר מתקדמת בקצב מהיר. עם השלמתה רשת, ייהנו תושבי הבירה מכיסוי תחבורתי מלא בתדירות גבוהה לכל שכונות העיר ומהן אל מרכז העיר ולכל רחבי הארץ, יחד עם מעטפת רחבה של אמצעי תחבורה משלימים, קווים שכונתיים, שבילים לאופניים ולהולכי רגל, תחבורה שיתופית ומיקרו-מוביליטי, והכל בקישוריות מיטבית. אני ממליצה לכל תושבי ירושלים ולכל המבקרים בה: השאירו את הרכב הפרטי בבית או בחניון "חנה וסע", ותיהנו מנסיעה נוחה, מהירה ומשתלמת בתחבורה הציבורית."

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "פתיחת המקטע החדש של הקו האדום לנסיעות מבחן היא רגע מרגש עבור ירושלים ותושביה. בזמן הקרוב, עוד ועוד חלקים מירושלים יהיו מחוברים לתחבורה ציבורית נוחה, זמינה וידידותית לסביבה, שתקל על ההתניידות ברחבי העיר, מהקצה הצפוני שלה ועד לבי"ח הדסה עין כרם בקצה השני. מדובר בבשורה של ממש. ירושלים ממשיכה להוביל את מהפכת התחבורה הציבורית בישראל, ותחילת נסיעות המבחן של הקו האדום המשודרג היא צעד נוסף למימוש החזון של ירושלים, העיר הראשונה שתצא מן הפקקים".

מצוות תכנית אב לתחבורה נמסר: "אנחנו שמחים עם תושבי ירושלים על ההתקדמות המשמעותית בדרך לפתיחת המקטע החדש של הקו האדום של הרכבת הקלה. הארכת הקו לצפונה ולדרומה של העיר, תשפר באופן משמעותי את המצב התחבורתי בירושלים, תצמצם את הפקקים ותקל על התושבים. זהו שלב נוסף בהתפתחות התחבורתית של ירושלים, בנוסף לקווי אוטובוס חדשים שכבר פועלים, ולתכנון וביצוע קווי רכבת נוספים ברחבי העיר, לטובתם ולנוחותם של כלל התושבים והמבקרים בעיר."

מחברת 'כפיר הרכבת הקלה' נמסר: "בהתאם ללוחות הזמנים המתוכננים של הפרויקט, ולמען תושבי ירושלים, אנו מחברים שכונות נוספות לרכבת הקלה. אנחנו נרגשים להרכיב נדבך נוסף בפאזל התחבורה העירונית בירושלים. מדובר בצעד מרגש. נסיעות המבחן יאפשרו תפעול בטוח יותר לנוסעים בבירה. אנו קוראים לקהל הנוסעים והולכי הרגל לנהוג במשנה זהירות במטרה להימנע מתאונות מיותרות".

במהלך תקופת ההרצה נציגי חברת כפיר יהיו זמינים למענה אישי ופתרון בעיות מיידי בטלפון 072-2211599 ובמייל [email protected]

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *