fbpx

הופעות מוזיקה חיות של פסטיבל מנופי ירושלים

רצועת המוזיקה של פסטיבל מנופים (25-28 בספטמבר בירושלים), "המערבל " היא מסע בין שכבות מוסיקליות-גיאולוגיות של מרכז העיר ירושלים, בין שכבות של סאונד ממקומות וזמנים שונים בעיר, ועד למסעו של היחיד המדלג בקלילות בין שתי צורות האמנות.

בשני ערבים ירושלמיים קרירים של אוקטובר ואירוע אחד יחיד ומיוחד של צ׳יל שישי צהריים על גג סדנאות האמנים, רצועת המערבל מתמקדת כבכל שנה גם בעירבול הצלילים והא.נשים, וביצירת חיבורים חדשים  שעדיין לא נשמעו.
בין המופעים השנה: 

מחווה לקסטה של נושאי המגבעת  עם טואלט כמופע פותח, 

"הקסטה" של נושאי המגבעת הוא אלבום פורץ דרך בהיסטוריה של הרוק האלטרנטיבי הישראלי והמוזיקה המחוספסת והמקורית נוצרה בירושלים והביאה עימה את הבשורה למדינת ישראל בדמות סאונד ניסיוני, גולמי וחזק, שכמותו טרם נשמע פה ( 25.10, על גג ביה"ס החזותי)

נערות ריינס מארחים את הילה רוח . לכבוד ערב הפתיחה המיוחד של התערוכה של האמן גיא גולדשטיין בבית הנסן , יחבור גולדשטיין בכובעו כבסיסט ללהקת נערות ריינס לערב של רוק מחשמל ובמיוחד עבור פסטיבל מנופים, ההרכב ישתף פעולה ויארח את הזמרת והיוצרת הילה רוח ( 26.10, בית הנסן)

אלקטרו חפלה צ׳יל על גג סדנאות האמנים,  אירוע שישי צהריים ירושלמי של מוזיקה ואנשים.  יוצרי ביט אלקטרוני ודיג׳ייז מוערכים יוצאים מהאולפן לשיתוף פעולה עם לייב אקוסטי בצבעים של ירושלים ( 27.10, גג סדנאות האמנים )

פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית בירושלים יתקיים במהלך חמישה ימים וערבים רצופים בכל רחבי ירושלים, הפסטיבל מסמן את פתיחת עונת האמנות הירושלמית עם פתיחת תערוכות בכל הגלריות ומרכזי האמנות ברחבי העיר, מופעי מוזיקה חיה, מופעי שירה ופרפורמנס,  וסיורים בכל העיר . .  הפסטיבל  נוסד לפני 15 שנה  כמיזם עצמאי שצמח מהשטח ושותפים לו עשרות גלריות ומוסדות תרבות ומאות אמנים ויוצרים מתחומים שונים.
לתכנית המלאה:  

מחווה לקסטה של נושאי המגבעת

מופע פותח: טואלט

25.10 יום רביעי

20:30 פתיחת דלתות | 21:00 מתחילים

גג בית־הספר לתיאטרון חזותי

בצלאל 11, קמפוס ירושלים לאמנויות

למרות שמרכז העיר על פי הגדרתו נמצא במרכז, דווקא תרבות השוליים המקומית היא זו הפורחת בו. בערב מיוחד בקמפוס בתי הספר לאמנות שנחנך לאחרונה, נצלול אל השכבה הגיאולוגית של תחילת שנות ה־90 ונחגוג את אז ואת עכשיו.

"הקסטה" של נושאי המגבעת הוא אלבום פורץ דרך בהיסטוריה של הרוק האלטרנטיבי הישראלי, ששרד את מבחן הזמן ונותר בועט וייחודי כפי שהיה כשיצא ב־1988. המוזיקה המחוספסת והמקורית נוצרה בירושלים בתקופה שבה הגל החדש והפוסט־פאנק שלטו בעולם האלטרנטיבי הגלובלי, והביאה עימה את הבשורה למדינת ישראל בדמות סאונד ניסיוני, גולמי וחזק, שכמותו טרם נשמע פה. זה לא היה דומה לשום דבר אחר, ויחד עם זאת הכיל השפעות רבות ומגוונות. דור שלם צעק, שר, השתולל והזדהה עם השירים, שחלקם הפכו להמנוני רחבת ריקודים שעדיין מתנגנים במועדונים.

ביום רביעי יופיע תמיר אלברט מההרכב המקורי, יחד עם הנגנים יעל ברנר (קלידים) אלעד כהן בונן (תופים) ונימשי (בס) במופע מחווה מיוחד במסגרת פסטיבל מנופים בירושלים. המופע ייערך על גג בניין בית־הספר לתיאטרון חזותי, סמוך למרכז ז׳ראר בכר לשעבר, שבמרתף שלו התקיימו כמה מההופעות המכוננות בתרבות מרכז העיר ירושלים, ולתאטרון פרגוד המיתולוגי שבו התקיימו לא מעט מהמופעים שעשו את ירושלים של שנות ה־90.

לפניהם יעלה ההרכב המקומי "טואלט", יויו ברויד, עדן אקשוטי ויערה חיים, עם חומרים חשופים וחסרי מעצורים במופע אנרגטי של אלקטרו אלטרנטיבי חושני מקומי. 

מה שהתחיל בדירת שותפים מתפרקת, יצא אל הבמה עם הסאונד המרענן והעצמאי של השניים ונכנס הישר ללב הסצנה של מרכז העיר ירושלים. EP הבכורה שלהם יצא זה עתה בלייבל Garzen Records, והם מוכנים ומזומנים לחגיגת דאון טאון ג׳רוזלם.  

נחגוג  את שכבות הזמן ואת שכבות הסאונד, ונמתח קו בין האלטרנטיבה של אז וזו של היום.

נערות ריינס מארחים את הילה רוח

26.10          יום חמישי

20:30 פתיחת דלתות | 21:30 מתחילים

בית הנסן

גדליהו אלון 14

תערוכתו של האמן גיא גולדשטיין שתיפתח באותו הערב בבית הנסן עוסקת ביחסים בין הפרטי לציבורי ובהשפעתם של אירועים היסטוריים על ההווה ועל העתיד לבוא. 

לכבוד ערב הפתיחה המיוחד, יחבור גולדשטיין בכובעו כבסיסט ללהקת נערות ריינס לערב של רוק מחשמל.

הלהקה הוציאה שני אלבומים, צברה קהל מעריצים אדוק וקיבלה תשבוחות וביקורות מהללות. הלהקה מעולם לא הכריזה על התפרקותה, למרות שאלבומה האחרון יצא ב־2012. כך, לאחר 11 שנים, חברו להרכב מחודש כדי לתת בראש איפה שרק אפשר. 

במיוחד עבור פסטיבל מנופים, ההרכב ישתף פעולה ויארח את הזמרת והיוצרת הילה רוח, נסיכת האינדי הישראלי שהייתה יכולה להיות כבר מזמן מלכה, אבל ככה זה באינדי: less is more.

הילה רוח היא התפוצצות בימתית מסחררת, שמשלבת יכולות ווקאליות חד־פעמיות עם כישרון לתרגם טקסטים לשירים. כשהיא חמושה בכריזמה מתפרצת ובאומץ אמנותי שאין שני לו, רוח ממשיכה להגדיל כל הזמן את מנעד היצירה שלה. היא כותבת, מלחינה ומפיקה, הוציאה תחת ידיה כבר ארבעה אלבומים, שיחקה בסרט קצר והלחינה את יונה וולך בלי גרם של הססנות. אנחנו נחכה לשמוע מה עוד תביא הדרך המרגשת שלה. 

אלקטרו חפלה

27.10 שישי בצהריים

12:00 פתיחת דלתות | 13:00 מתחילים

גג סדנאות האמנים

האומן 26

צ׳יל על גג סדנאות האמנים,  אירוע שישי צהריים ירושלמי של מוזיקה ואנשים.

יוצרי ביט אלקטרוני ודיג׳ייז מוערכים יוצאים מהאולפן לשיתוף פעולה עם לייב אקוסטי בצבעים של ירושלים, במיוחד לכבוד הפסטיבל: שירה חיה וכלים אקוסטיים הנושאים איתם מסורות של מאות שנים יתערבבו עם אנשי המקצבים והסאונד הנמצאים בחוד החנית של הפיתוחים הטכנולוגיים בעולם המוזיקה.

הדיג'יי והמפיק אוהד אלקובי, שיוצר שכבות של סאונד וביטים ממעמקי התת־מודע של פסגת זאב, יארח את נגנית הקאנון והקוסמת יעל לביא ואת אנסמבל צעדים, עם מקצבים מירושלים המזרחית  בסשן של דרבוקות מפרפרות לשמיים.

אחריהם יעלה המאסטר של הכפתורים: דיג׳יי, מוזיקאי ומפיק מוזיקלי מהשורה הראשונה והרוח החיה של הסצנה האלקטרו־חפלאית חיים לרוז. בין מסעות תקלוטים בלוס אנג׳לס, עבודת אולפן מדויקת והובלת הלייבל Laroz Camel Riders, לרוז יגיע אלינו לדיג׳יי סט ויארח את הזמרת תמר שאוקי, שלאחר שנים של שירה ונגינה על פסנתר מערביות למהדרין, החליטה להתחבר למקורותיה. שאוקי היא נכדתם של צמד המוזיקאים אמל וסלים שאוקי, שהיו מוזיקאים ידועים בעולם הערבי לפני שעלו לישראל מלבנון בתחילת שנות ה־60 הישר לתזמורת רשות השידור המיתולוגית. 

באירוע אחד מתמשך החוגג את יצירתה של מוזיקה חדשה ומרעננת, יעלו ויבואו האורחים אל בימת הלייב וייקחו אותנו למסע בין ביטים מצוחצחים לצלילים עתיקים בעולמות מוזיקליים עשירים ומפתיעים.

בהשתתפות:

ביטים – DJ OHAD

קאנון – יעל לביא | Yael Lavie

דרבוקות – אנסמבל צעדים | Steps

ביטים – חיים לרוז | LAROZ

שירה – תמר שאוקי |  Tamar Shawki

רכישת  כרטיסים באתר פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית בירושלים לחצו כאן  פייסבוק  לחצו כאן

צילום: מאיר כהן / סמנטה קרצמר / איתמר גינזבורג

הצטרפו בחינם לווטסאפ של חדשות אפס שתיים וקבלו עדכונים ישירות לסמארטפון. איך עושים זאת? פשוט וקל!! לחצו כאן >> https://bit.ly/3OZFkVX

מערכת חדשות אפס שתיים מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *